Staramy się o fundusze w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

31 stycznia 2018r. złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu naszego Hufca do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Infrastruktura kultury”.1 października 2017 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 27 września 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania dofinansowania realizacji zadań z zakresu kultury, trybu składania wniosków oraz przekazywania środków z Funduszu Promocji Kultury. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił kilka programów na rok 2018. Postanowiliśmy skorzystać
z szansy i dzięki zaangażowaniu phm. Piotra Gazdy, dh Arkadiusza Boguckiego, phm. Mirosława Bogusza, hm. Dariusza Jackiewicza, hm. Andrzeja Rybus-Tołłoczko z Komendy Chorągwi Mazowieckiej oraz naszego Komendanta phm. Dariusza Piętki, w dniu dzisiejszym tj. 31.01.2018r. złożyliśmy wniosek. Staramy się o środki pieniężne w wysokości 451 799,00 zł, które przeznaczymy między innymi na wymianę pokrycia dachowego, wykonanie termoizolacji budynku,  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, czy też modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz remont pomieszczeń hufca. Wnioskujemy również o zakup urządzeń mutimedialnych, które ułatwią nam naszą działalność i prowadzenie zajęć programowych.

Jednocześnie pragniemy podziękować za wsparcie Burmistrzowi naszego miasta, Panu Marcinowi Jakubowskiemu oraz Pani Joannie Dutkiewicz i Panu Mirosławowi Siwkowi za okazaną pomoc przy pisaniu wniosku.

Trzymamy kciuki za pomyślną weryfikację wniosku i przyznanie wnioskowanego dofinansowania.

Przewiń do góry